Expired

Forpremiere til halv pris med instruktørbesøg: Sønnike

Er afholdt
Billede af de to hovedpersoner i filmen Sønnike
Oplev fremtiden i dansk film, når Bibliografen viser det rørende danske drama 'Sønnike'. Mød instruktøren Jesper Quistgaard og få et glas vin med.
Date
Tid
17:30 - 19:30
Pris
Billet inkl. et glas vin: 47,50 DKK
Adresse

Bagsværd Hovedgade 116
2880 Bagsværd
Danmark

Bibliografen er så glade for få besøg af den debuterende instruktør Jesper Quistgaard, at de har bedt om lov til at sænke prisen. Se det rørende danske drama 'Sønnike', mød instruktøren og få et glas vin med... alt sammen for det dejlige runde beløb af 47,50 kr.

29-årige Lasse har næsten brudt forbindelsen med sin familie, men efter en tragisk hændelse står han pludselig med ansvaret for sin meget yngre lillebror, Vincent. Deres nye virkelighed tvinger Lasse til at konfrontere en smertelig hemmelighed, der presser på for at blive afsløret, og som vil ændre de to brødres liv for altid.

Med rørende musik komponeret til filmen af Søren Huss, fortæller SØNNIKE gribende og vedkommende om, hvordan de valg, vi træffer i livet, mærker os for altid.

Inden visningen serveres Bibliografen et glas vin i foyeren.

OBS filmen vise uden reklamer og trailers.